PORADY


HODOWLA, WYCHOWANIE

W trosce o psy

Powstanie tego działu jest naszą odpowiedzią na Państwa wątpliwości, kłopoty oraz troski związane z zakupem i wychowaniem psów. Udzielamy tu porad szczególnie osobom które nie miały dotąd doczynienia z psami.

Profesjonalne porady

Staraliśmy się odpowiedzieć na najczęściej padające pytania. Jeśli nie znajdą Państwo w tym dziale odpowiedzi na nurtujące problemy i pytania z zakresu wychowania waszego psa, zapraszamy do naszej poradni, gdzie będzie można zdiagnozować problem i podjąć właściwą terapię behawioralną.

Kłopoty z wychowaniem

Psy należy wychowywać z miłością, ale konsekwetnie. Często bywa tak, że pupile podporządkowują sobie właścicieli i wtedy stają się dla nich kłopotliwe. Najbardziej cieszy nas przypadek uratowania od śmierci psa, którego weterynarz sugerował uśpić (diagnoza lekarza: zwierzę agresywne i chore psychicznie). Pies wymagał tylko odpowiedniego podejścia, a my podpowiedzieliśmy właścicielom jak postępować z krnąbrnym husky. Suczka ma się świetnie, podporządkowała się członkom rodziny, przestała warczeć, jest posłuszna i przyjacielska, a co najważniejsze - szczęśliwa, że zdjęto z niej ciężar odpowiedzialności, który nosiła będąc dominujacym psem.

Odżywiajmy zdrowo nasze zwierzęta

Prawidłowy rozwój psa zależy od odpowiedniego żywienia, szczególnie w pierwszym roku życia. Podpowiadamy jak żywić szczenięta i psy dorosłe, jak wybrać odpowiednią karmę.