O SIBERIAN HUSKY

Pytania i odpowiedzi dotyczące rasy Siberian HuskyP: Czy te psy potrzebują dużo ruchu? Czy zapewni im to obszerne podwórko np. 300m2?
O: Husky potrzebują rzeczywiście dużo ruchu lecz obowiązkowo poza posesją i z właścicielem, w biegu lub na rowerze. Psy same się nie wybiegają nawet na dużej posesji.

P: Ile husky rodzi się w miocie?
O: W miocie może urodzić się 1, 2 szczenięta, najczęściej rodzi się 3-5, a bywa i więcej.

P: Jak często husky wyją?
O: Szczęśliwe wybiegane psy nie wyją, a jeśli się zdarzy to najczęściej sprowokowane przez inne.
Trzeba jeszcze wspomnieć o specyficznym wyciu-mruczeniu w żadnej innej rasie niespotykanym, którym psy obadżają bardzo zaufaną osobę.

P: Witam, jestem szczęśliwym posiadaczem psa huskiego, mój pies ma ponad rok. Prosiłbym o poradę dotyczącą nauki przywołania i ogólnie podstawowych komend typu siad, waruj, nie rusz, chodzenie na luĽnej smyczy. Psa podpinam pod rower, jednak przydałoby mu się raz dziennie pobiegać bez smyczy (mam nadzieję ze jeszcze nie jest za póĽno)?
O: Jeśli chce Pan tresować psa na: siad, waruj, nie rusz, chodzenie na luĽnej smyczy, to dlaczego wybrał Pan husky? To nie jest rasa do takiego szkolenia! Husky są - o czym Pan dobrze wie - bardzo inteligentne, toteż pojmą natychmiast komendy, ale zapewniam, nie będą miały z ich wykonywania satysfakcji. Chodzenie na luĽnej smyczy sprzeciwia się naturze husky - ten pies ma ciągnąć!