Popularyzacja kynologii

Szanowni Państwo

W tym serwisie - jak sami zauważyliście - przedstawiamy naszą hodowlę, choć to nie jedyny cel. Chcielibyśmy przede wszystkim zachęcić do pogłębienia wiedzy o psach. Obowiązkiem hodowcy powinna być popularyzacja kynologii, nam to sprawia ogromną frajdę oraz przyjemność, chcemy Was też tym zarazić. Psy mogą tylko swoim serdycznym skinieniem łapy dopełnić przekaz informacji. Staramy się im pomagać w tym trudnym zadaniu zrozumienia ich świata przez ludzi.

Systematycznie od 2004 roku rozbudowujemy portal, który obecnie liczy ponad 100 stron w wersji polskiej i drugie tyle w wersjach obcojęzycznych. Przyjęliśmy taką zasadę, iż dążymy do tego, aby przedstawić jak najwięcej ciekawych informacji poświęconych psom ras które hodujemy. W żadnym razie nie unikamy jednak ogólnych tematów i rozmowy na temat psów innych ras. Wielu osobom potrzebne jest wsparcie ludzi doświadczonych, aby potwierdzić swoje umiejętności lub je skorygować. Chcemy Wam w tym pomagać.

Zdajemy sobie sprawę, iż serwis nie wypełni Państwa zapotrzebowania na wiedzę. Radzi jesteśmy z korespondencji jaką otrzymujemy, pozwala nam poznać Państwa problemy i kształtować serwis w przyjazny sposób.

Życzymy wytrwałości, w kontaktach z psami. Chciejmy zrozumieć ich potrzeby i częściej patrzeć ich oczami, a nasze wspólne życie będzie wesołe i bezproblemowe.

WYSTAWY

Nietrudno złapać wystawowego bakcyla gdy po wystawie przywozimy do domu dyplom, medal, puchar czy inne nagrody rzeczowe. Na sukces wystawowy składa się przede wszystkim wygląd psa jak i nienaganny wygląd prezentera, ale przede wszystkim sukcesy wystawowe są zapewnione wówczas, gdy pies i właściciel mają idealne relacje - wystawa powinna być przede wszystkim dobrą zabawą. Sędziowie mają różne gusta, chociaż generalną zasadą jest, że powinni trzymać się wzorca. Początkującym czasem trudno się wybić, muszą nabyć wprawy, obycia ringowego, pewności siebie, jednak zachęcamy nabywców naszych szczeniąt aby spróbowali połknąć bakcyla wystawowego. Dokładamy wszelkich starań aby nasze szczenięta były eksterierowo i psychicznie wybitnymi przedstawicielami rasy, chętnie pomagamy w stawianiu pierwszych wystawowych kroków. Sukces zależy od Państwa determinacji :) My oraz nasze psy tę zabawę uwielbiamy.
Z podrowieniami
Edyta i Cezary Sweklej