TRESURA PSÓW

GOLDEN RETRIEVER

CO TO JEST?

Przemyślane działanie człowieka prowadzi do powstania danej rasy. Każdą rasę wyróżniają spośród innych dwie cechy: wygląd zewnętrzny oraz charakter. Predyspozycje danej rasy do wykonywania konkretnej nie raz wyjątkowej czynności w psim świecie określa się mianem użytkowości.

APORTER

Przedstawiciele golden retrievera zajmują się głównie tropieniem, wypłaszaniem i aportowaniem ustrzelonej zwierzyny. Wyśmienicie nadają się do polowań na ptactwo wodne, gdzie łączą niesamowitą pasję pływania ze swoim instyktem aportera.

Przewodnik, tropiciel

Szkolone goldeny świetnie sprawdzają się w roli przewodników niewidomych oraz jako tropiciele ludzi, niosąc pomoc w czasie kataklizmów. Goldeny są cenione również jako psy pracujące, pomagają w wykrywaniu narkotyków itp.

Towarzysz spacerów

Pragniesz dotlenić się na świeżym powietrzu wraz ze swoim czworonogiem nie ma problemu. Golden retriever pójdzie bardzo szybko na każdy spacer. Będzie towarzyszyć idąc tuż przy nodze i spoglądając co jakiś czas na twarz właściciela błagalnie dopraszając się wyrzutu aportu.

Oswajanie człowieka

Jak przekonać człowieka do siebie? Golden retriever ma przyjazny i wesoły pysk. Nie trzeba zbytnio nikogo zachęcać do kontaktu z tym psem. Zwykle golden sam lgnienie do człowieka i wsuwa swoją złotą głowę pod rękę, aby go głaskać, głaskać i głaskać. To pies zaczyna oswajać człowieka taka w pełni dogoterapia